Novartis theraflu sinus plicuri

Rating: RatingRatingRatingRatingRating | 0 review-uri

Nu am gasit nici o oferta pentru acest produs

Indicatii Theraflu Sinus Raceala si Gripa reprezinta o combinatie de calmant al febrei si durerii (paracetamol) cu un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) pentru reducerea inflamatiei mucoaselor.Substantele active din Theraflu Sinus Raceala si Gripa actioneaza impreuna pentru reducerea temporara a simptomelor majore asociate racelii si gripei, inclusiv:- durerile sinusale- durerea de cap cauzata de sinuzita- congestia sinusala- congestia nazala Contraindicatii Theraflu Sinus Raceala si Gripa Nu utilizati Theraflu Sinus Raceala si Gripa daca:- sunteti alergic la oricare dintre componentele sale- ati luat, pe baza de prescriptie, un inhibitor de monoaminooxidaza (IMAO) in ultimate doua saptamani (IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea depresiilor, a tulburarilor psihice si emotionale sau a bolii Parkinson. Daca nu sunteti sigur ca medicamentul care va este prescris contine un IMAO, intrebati medicul)- utilizati alte medicamente care contin paracetamol- suferiti de o boala de plamani (inclusiv astm bronsic)- suferiti de hipertiroidism- aveti sub 12 ani- prezentati deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaza (G-6-PD)- sunteti insarcinata sau alaptati- suferiti de boli de inima, boli vasculare, boli hepatice sau renale severe- suferiti de ulcer peptic stenozant- prezentati o ingustare piloroduodenala- aveti hipertensiune arteriala severa- aveti diabet zaharat- suferiti de glaucom (tensiune intraoculara crescuta) cu unghi inchis- suferiti de adenom de prostata- suferiti de epilepsie Compozitie Substantele active sunt:- paracetamol 650 mg- clorhidrat de fenilefrina 10 mg.Celelalte componente sunt: zahar, acesulfam de potasiu, galben de chinolina (E104), Sunset yellow FCF (E110), maltodextrina M 100, dioxid de siliciu coloidal hidratat, aroma de lamaie sortul "Natural Lemon WONF Durarome 860.098/TD 10.91", aroma de lamaie sortul "Natural Lemon Durarome 860.202/TD 09.91", acid citric anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu.


Ofertele au fost verificate in data de 28-11-2013, ora 16:04

Produsul a iesit din oferta magazinelor online. Stocurile magazinelor online au fost verificate azi, la ora 07:30

General
Afectiuni urinare: Prostata
Afectiuni cardiovasculare: Hipertensiune arteriala

    Nu exista nici un comentariu pentru acest produs.